Palcem po mapie

Utworzono dnia 22.04.2024

Priorytetem edukacji europejskiej jest wpajanie szacunku do własnego dziedzictwa kulturowego oraz do poszanowania odmienności i różnorodności jaka występuje w Europie. W dzisiejszych czasach edukacja ta ma wyjątkowo duże znaczenie, dlatego też powinno się ją rozpoczynać jak najwcześniej. Podstawa Programowa Wychowania Przedszkolnego zawiera między innymi treści o tematyce patriotycznej oraz europejskiej.  Miniony tydzień minął grupie 5-6 latków właśnie pod flagą Unii Europejskiej. Przedszkolaki przy pomocy mapy i globusa określiły położenie Polski i Europy, przy okazji przypomnieliśmy sobie nazwy pozostałych kontynentów. W kolejnych dniach poznaliśmy symbole Unii Europejskiej oraz wspólnie odsłuchaliśmy jej hymnu „Ody do radości”, w różnych językach. Podczas zajęć omówiliśmy także europejską i polską walutę, oraz poznaliśmy flagi naszych zagranicznych sąsiadów. Pod koniec tygodnia postanowiliśmy skupić się na naszej ojczyźnie i wskazać charakterystyczne tylko dla Polski miejsca, dania, czy obyczaje, które wyróżniają nas na tle Świata.

palcem po mapie

Utworzono dnia 22.04.2024, 10:06

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.